Szczęśliwa 13, tylu OMT mamy w Polsce!!!

  • 11 lutego 2009


Witam po zdecydowanie za długiej przerwie w blogowaniu. Ta kilkumiesięczna pauza wynikała za bardzo prostego powodu. Przygotowywałem się do egzaminu OMT. W dniach 26-27 stycznia 2009, po wieloletnich staraniach i po licznych kursach, odbył się pierwszy w Polsce egzamin z Ortopedycznej Terapii Manualnej według koncepcji Kaltenborna i Evjentha zgodny ze standardami IFOMT. Egzamin, składający się z części teoretycznej i praktycznej, pomyślnie zdało 11 terapeutów. W skład komisji egzaminacyjnej wchodzili: prof. Lasse Thue – Prezes Kaltenborn – Evjenth International, Kerstin Ludtke – Członkini Zarządu Niemieckiego Związku Terapii Manualnej w koncepcji Maitlanda oraz Renata Szczepaniak – Przedstawiciel Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

Wszystkim , którzy zdali egzamin gratuluję!!! Za tych, którym się nie udało trzymam kciuki przy następnym podejściu. Kibicuję również tym, co ukończyli szkolenie, a nie przystąpili do egzaminu. Całej naszej grupie natomiast dziękuję za wspólnie spędzony czas na szkoleniach.

Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować w imieniu swoim i grupy, naszym pierwszym nauczycielom, starszym i bardziej doświadczonym kolegom: Grzegorzowi Balikowi i Mirosławowi Dębskiemu (pierwsi OMT w Polsce!). To dzięki waszej determinacji w propagowaniu metody i dążeniu do realizacji standardów światowych dziś jesteśmy pierwszą grupą fizjoterapeutów w naszym kraju z tytułem OMT.

Kliknij w zdjęcie by znaleźć swojego terapeutę OMT. Pełną listę dyplomowanych terapeutów w koncepcji Kaltenborna i Evjentha (poziom podstawowy) znajdziesz pod adresem http://www.terapiamanualna.net.pl/s4.php

Copyright Aleksander Kosendiak