
mgr Aleksander Kosendiak OMT
Pracę w zawodzie fizjoterapeuty rozpocząłem w 2006 roku. Przez pierwsze lata swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując we wrocławskich placówkach, a od 2008r. również w prywatnym gabinecie. Od ukończenia studiów na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale Fizjoterapii intensywnie dokształcam się podyplomowo. W 2006 roku ukończyłem szkolenie podstawowe z terapii manualnej wg metody Kaltenborna i Evjenth’a zakończone egzaminem. Następnie w latach 2006-2009 brałem udział w rozwiniętym dużym szkoleniu z Ortopedycznej Terapii Manualnej tzw. OMT (ok. 1000 godzin) uzyskując międzynarodowo rozpoznawalny dyplom z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej.
W międzyczasie rozwijałem swoje umiejętności dydaktyczne jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu gdzie przez 3 lata prowadziłem ćwiczenia z terapii manualnej.
Od 2009 roku biorę udział w programie przygotowania do roli instruktora terapii manualnej jako asystent instruktora. Dzięki temu mogę regularnie spotykać się z polskimi oraz zagranicznymi nauczycielami terapii manualnej i wymieniać się doświadczeniami, a przede wszystkim wciąż doskonalić techniki badania i leczenia.
W latach 2013-2014 miałem okazję prowadzić autorski kurs pod nazwą Akademia Funkcjonalnej Terapii Manualnej dla grupy 90 fizjoterapeutek z województwa dolnośląskiego.
Swoje zainteresowanie związane z badaniem i leczeniem narządu ruchu rozszerzyłem i uzupełniłem o stosowanie elastycznych plastrów tzw. tejpowanie w koncepcji Kinematic Taping. W 2014 roku uzyskałem tytuł instruktora Międzynarodowej Akademii Kinematic Taping i nauczam tej metody w różnych rejonach Polski.
Aktualnie przyjmuję w komfortowym gabinecie w Klinice Medicus we Wrocławiu ul. plac Strzelecki 24. Telefoniczna rejestracja pacjentów pod numerem tel. 71 323 63 00
Zapraszam również na trening w obiekcie CrossFit Wrocław. Wyposażenie sali do ćwiczeń umożliwia przeprowadzenie profesjonalnego treningu zarówno dla wyczynowych sportowców jak i tzw. pacjenta. Jest zatem możliwość np.: rehabilitacji we wczesnym okresie po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego jak i wykonywanie w późniejszym okresie trudniejszych ćwiczeń tj. bieganie, skakanie, gra w piłkę, trening na niestabilnym podłożu, włączając w to trening siły i wytrzymałości. Medyczny trening terapeutyczny stosuje w również w innych schorzeniach narządu ruchu jak niestabilny staw ramienny czy stan po endoprotezoplastyce stawu biodrowego itp.
No events available!